GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5613586
*
nr 561 3586
Keramik
3 del. UE, bl.a. spargris
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 19:02:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 10:36:58
1
100 kr
19/1 16:34:38
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sparbössa spargris
-
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:28
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
*
Keramik
nr 561 3586
Keramik
3 del. UE, bl.a. spargris
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 10:36:58 | 1 | 100 kr |
| 19/1 16:34:38 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik sparbössa spargris
-
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:02 -
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:28 -
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25 -
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:22 -
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05



